• ul. Armii Krajowej 3, 26-110 Skarżysko-Kamienna

licznik prądu

W dzisiejszych czasach energia elektryczna jest nieodłącznym elementem naszego życia. Bez prądu nie moglibyśmy korzystać z wielu udogodnień, takich jak oświetlenie czy elektroniczne urządzenia. Jednocześnie, każdy z nas jest świadomy tego, że korzystanie z energii wiąże się z pewnymi kosztami. Aby kontrolować wydatki na prąd, potrzebujemy licznika. W jaki sposób wybrać miejsce, w którym powinien on się znaleźć?

Gdzie umieścić licznik prądu?

Najważniejszą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przed zamontowaniem licznika, jest bezpieczeństwo. Urządzenie to powinno być zamontowane na łatwo dostępnej wysokości, aby można było łatwo odczytać wartości pomiarowe, ale jednocześnie poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych, które mogłyby go uszkodzić. Licznik energii powinien również być umieszczony w suchym i czystym miejscu, aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń spowodowanych przez wilgoć lub pył.

Najlepszym miejscem do montażu licznika jest zwykle pomieszczenie, w którym znajduje się punkt poboru energii. W domu można go umieścić w garażu lub korytarzu. Dzięki temu będzie on łatwo dostępny dla pracowników podczas odczytu stanu licznika, a także w razie awarii. Jeśli jednak taka lokalizacja nie jest możliwa, warto rozważyć zamontowanie licznika na zewnątrz domu, w specjalnej skrzynce pomiarowej. 

Pomoc w zainstalowaniu licznika prądu

Ostatecznie, wybór miejsca montażu licznika zależy od indywidualnych potrzeb i zagospodarowania pomieszczeń. Warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo oraz łatwość w odczytaniu wartości pomiarowych, aby kontrolować koszty energii elektrycznej. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z elektrykiem, który pomoże w wyborze optymalnego miejsca do montażu licznika, a także zajmie się jego zainstalowaniem.

Wróć do bloga